En Guzel Hazine Dualar Sureler Zikirler

Bir Varmis Bir Yokmus

 Bir varmışız bir yokmuşuz. Bir vardık bir an ölüp gideceğiz. Vardı şimdi yok. Çevresindeki, yakınındaki ölümlerden ders almayanları anlamıyorum. Ah kötüler, ah hırsızlar, ah vicdansızlar, ah caniler, ah katiller bu dünya size kalmayacak siz de bir anda toprak olup yok olup gideceksiniz! Ve ah doymayan adamın ve çocuklarının hakkını yıllarca yiyen ve adamın öldüğü gün bile yalan dolanla daha  ne koparabiliriz peşinde olan akraba müsveddeleri Allah sizin cezanızı veriyor da çaldıklarınıza rağmen iki yakanız bir araya gelmiyor da halen aklınız başınıza gelmiyor, ölüm de sizin aklınızı başınıza getirmiyor hiçbir şey aklınızı başınıza getirmiyor. Ama bir gün toprağın altına girdiğinizde üstünüze toprak atıldığında size hakkını helal etmeden ölen o adam ve çocuklarının yediğiniz haklarının hesabını verirken aklınız başınıza gelecek.

O adam her konuştuğumuzda 'yıllardır hakkımı yiyorlar her şeye kondular, her şeyleri yalan dolan, uğraşmıyorum diye hırsızlar yiyip duruyor tüm mirası, bana bir şey vermiyorlar, kızım sana vekalet vereyim onlara dava aç ' diyordu.  Bir türlü fırsatım olmadı dava açmaya bilseydim öleceğini açardım davayı gözü arkada kalmazdı. Ama bu benim ona son görevim olacak davayı açacağım ve yıllardır yedikleri haramın hesabını bu dünyada da onlara sorduracağım inşallah. Açacağım sen rahat uyu özür dilerim sen ölmeden önce açmadığım için.

Rabbim akrabanın hayırlısını versin, hayırsızları ıslah etsin inşallah.

Rahat uyu, eğer adalet varsa, hepsinin hesabını bu dünyada da verecekler. Adalet karşısında hesap verecekler. Özür dilerim baba, beni affet, sen yaşarken şu davayı açmadığım için beni affet. Ama sana verdiğim sözü yerine getireceğim.

Ah kötüler, siz de bugün varsınız bir gün yok olacaksınız.
Share:
dualar

Bu Blogda Ara

Translate

Bumerang - Yazarkafe