En Guzel Hazine Dualar Sureler Zikirler

Gecmis Olsun Türkiyem

 


6 Şubat günü Türkiye 'de asrın felaketi olarak adlandırılan büyük bir deprem yaşandı. O günden beri tüm Türkiye'nin kalbi deprem bölgesinde. Orada hiçbir tanıdığı akrabası olmayan kişiler bile depremzedeler için akrabamız gibi duygular besliyoruz. Boğazımızdan yemek geçmiyor, onlara yardım edebilmek istiyoruz, birçok konuda çaresizliği iliklerimizde hissettik en az onlar kadar. 

Sınavın ağır olanı depremzedelere Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Lakin tüm Türkiye bir sınavdan geçtik insanlık sınavından. Geçmiş olsun Türkiyem. 

Türkiye'm canım milletim canlarım sizinle gurur duyuyorum. Tüm Türkiye tek yürek olduk, depremdeki her kayıp kendi ailemizdenmiş gibi üzülüyoruz ağlıyoruz çaresizliği yüreğimizde hissediyoruz günlerdir.

İçimize su serpen güzel şey Türkiye'm sen harikasın iyi ki bu topraklarda yaşıyoruz. Dayanışma, yardımlaşma beni çok duygulandırdı. Halktan herkesin bir yarar için uğraşması muhteşem bir şey.

Öncelikle en beğendiğim disiplinli koordineyi Diyarbakır tekstilciler kurulu yapmış. Diyarbakır tekstilcilerinin 30 tane fabrikayı muhteşem bir organizasyonla depremzede konaklaması yemesi içmesi için tahsis etmesi muhteşem bir organizasyon yapıp ellerindeki malzemeyi battaniye atkı bere yapımına kullanması tırlarla değil küçük araçlarla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaları böylece ziyanın önüne geçmiş olmaları, gece gündüz 24 saat yemek pişirip dağıtmaları ve sadece Diyarbakıra değil diğer illere de yardım göndermeleri harika onlara güzel organize oldukları için teşekkür ediyorum.

Otelcilerin ücretsiz olarak konaklama vermesi, evi boş olanların ücretsiz olarak depremzedelere vermesi, tırlarca yardımın toplanması, madencilerin yer altına girip onlarca kişiyi kurtarması, afadın, ahbapın, çeşitli belediyelerden kurtarma ekiplerinin gece gündüz o soğukta uğraşması her kurtardıkları kişi için yaşadıkları mutluluk ve daha çok fazlası Türkiyem iyi ki varsın.
Kalbi iyilikle atan depremzedelere yardım için elinden geleni yapan herkese teşekkürler Allah sizden razı olsun.

Depremin 5.gününde halen canlı kurtarılanlar oluyor mutluluktan ağlayarak seviniyorum. Rabbim tüm depremzedelerin yar ve yardımcısı olsun inşaAllah. Çok zor bir sınav yaşadılar. Bizim görevimiz maddi ve manevi onlara destek olmak. Bu zor günleri birlikte atlatacağız. Rabbim bir daha böyle felaket yaşatmasın ülkemize inşaAllah. Rabbim afiyet, sağlık, sıhhat versin ülkemizdeki tüm insanlara inşaAllah. Dualarımdasınız.

Zehra Karaaslan

#türkiyem #türkiyemseniseviyorum #türkiyemseninlegururduyuyoruz #deprem #umutvar #teşekkür
#türkiye
Share:
dualar

Videos

Bu Blogda Ara

Translate