Zenginlik Dualari

En güzel zenginlik kalp ve iman zenginliği,bu zenginliğe kavuşmanın yolu ise duada. 
Ne zenginler var kalpleri ruhları fakir öyle zengin olmaktansa kalbi ve imanı zengin birisi olmayı tercih ederiz.
Kalbi ve imanı zengin olan birisi zaten fakirlik yaşamaz,sahip olduklarıyla mutlu olur. Lüks arabası yatı katı bankada binlerce lirası olmayabilir ama rızkı boldur o rızkı başkalarıyla da paylaşır. 5 bin lira maaş alan kalbi fakir kişi her gün huzursuzdur streslidir en mutlu olması gereken anlarda bile başkalarını kıskanır,parası da yetmez hep parasızlıktan şikayet eder. Az ücretle çalışan,kalbi temiz kötülük düşünmeyen iyilik eden,ibadetini duasını eksik etmeyen kişinin ise sofrasında yuvasında gülüş sesleri vardır,parası da her şeye yeter.
Rabbim bizlere kalp ve iman zenginliği versin inşaAllah. Fakirliğin şerlerinden de korusun ve hayırlı bereketli zenginlik versin ki onu ihtiyacı olanlarla paylaşalım inşaAllah.
Allah cc cömerttir ve cömert insanları sever. Siz ne kadar cömert olursanız o kadar çok malınız artar. Deneyin göreceksiniz bir malınızı ihtiyacı olan birisine verin,kısa zamanda ondan daha iyisini Allah cc size verecektir.
Borç altında ezilen ve para sıkıntısı çeken çok fazla insan var. Kredi kartları ve banka kredileri bunun en büyük nedeni. Kazanmadığın parayı harcarsan bir gün ansızın kendini borcun altında üzülürken bulabilirsin. 
Tabi bir de elinde olmadan işsiz kalıp,hastalanıp,evlenip veya iflas edip borç altında kalanlar var. İşte bu kişiler bunun bir sınav olduğunu bilip sabredip sürekli dua okumalı zenginlik dualarını okumayı da alışkanlık haline getirmeli. 
Esmaül hüsna bizler için çok değerli bir hazine. Dua ederken duanızın içine Allah'ın (cc) değerli isimlerini de katın der alimler.

Zenginlik Duaları ve Zikirleri
* "İnnallahe hüver razzaku zul-kuvvetil metiyn. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym
(Şüphesiz Allah rızık verendir,güçlüdür,çok kuvvetlidir.Güç ve kuvvet,sadece Yüce ve Büyük olan Allah'ın yardımıyla elde edilir.)Her gün 15 kez tekrar edilir..

"Ya ilahel alihetir refiy'ı celalüh" (a lar uzatılacak)
"Yâ müzille külli cebbârin anîdin bikahri azîzi sultânih"
(Ey Müzill Cebbar-el mütekebbir olan Allah zül-celâl celle şâne teâlâ. Yer yüzünde kendini büyük görüp tekebbürlük eden fesad ehli cebbarları ve fakirlere,zayıflara gaddarlık edip mallarını yağma eden,zulümde haddini aşan cebbar anidlerin hepsini galebe-i kahrı celâlin tasallutu ile izlâl (zelil) hor,hakir ve sefil edersin.) 

* Her gün sayısız kez Allah'ın El- Aziz (İzzet ve Azameti ile Her şeye Galip)ismini zikret ve zikrederken esmanın anlamını düşün. 

* "Ya Vehhab"Meali,(Ey bolca hediyeler veren Vehhab) Bu esmayı çeken kişiler zengin olmanın yolunu açarlar. Bu esmayı gün içinde çalışırken,ev işi yaparken,yürürken oku.

* "Ya eğna min külli ganiy."Meali,(Ey zengin olan,ey bütün zenginlerin en zengini) Bunu her gün tekrar etmeyi alışkanlık haline getir.

* "Ya ecvedü min külli cevad"Meali,(Ey cömert olan,ey bütün cömertlerin en cömerti) Her gün zikret.

*Yâ Eltafu Min Külli Lâtîf esması anlamı : Bütün lütuf sahiplerinden daha Latif. Yâ Eltafü min külli latîf  Bu esmayı her gün oku.

* "Ya ekremü min külli Kerim"Meali,(Ey ikram eden,ey ikram edenlerden daha Kerim) Bu zikri zengin olmak için okuyun.

* " Ya erhamü min külli Rahim"Meali,"Ey en lütufkar ve merhametli olan,ey merhametlilerden daha Rahim"Bu zikir size zengin olmanın kapılarını açacaktır.

* Vakıa suresini zengin olmak isteyenler her zaman okumalıdır. Hadis-i şeriflerde;"Vakıa süresini her gece bir kez okuyan,ömrünce fakirlik yüzü görmez."denmiş,Vakıa suresinin zenginlik suresi olduğu belirtilmiş. Vakıa Suresini akşamları ailecek okuyun mealini de okuyun ve üzerinde düşünün.

*Eve girerken İhlas Suresini okuyan yoksulluk görmez. 

Her şeyin hayırlısını isteyelim dua dostlarım zenginlik isterken duamıza ahiret saadetini ve imanı da eklemeyi unutmayalım. Allah cc maddi zenginlik verdiğinde onu fakirlerle paylaşmayı unutmayalım. Hayvanlara da vermeyi onları doyurmayı ihmal etmeyelim. Tüketim çılgınlığına kapılmamak için nefsimizin şerrinden korunmak için de bol dua edelim. Paranın bir amaç değil sadece araç olduğunu aklımızın bir köşesine yazıp çok para kazanmak için tüm hayatımızı işte harcamayalım. Rabbim her şeyin hayırlısını versin inşaAllah.

Rabbim bizlere bu dünyada da iyilik afiyet ahirette de iyilik afiyet versin ve bizi cehennem azabından korusun inşaAllah.

Selam ve dua ile,
Zehra


Bagimliliklardan Kurtulmanin Yolu

  Bağımlıklardan kurtulmak mümkün öncelikle tıbbın psikolojinin bilinçaltının yardımıyla ve İslamı anlayarak