İstigfar Dualari

İstiğfar nedir istiğfar duaları nasıl yapılır istiğfar dualarının faziletleri istiğfar duaları ile dileklerin kabulü, seyyidü'l istiğfar duası, tevbe-i istigfar duası okunuşu ve anlamı dualar hazinesinde. Günah ve kusurlarına pişman olan mümin istigfar dualarını okumalıdır. Peygamberimiz s.a.v günde en az yetmiş kez istigfar okuduğunu söylemiştir bizler de günde en az 70 kez istiğfar duası okuyalım inşaAllah.

Resulullah (asm) bir mecliste yüz defa şöyle istiğfar etmiştir
Resulullah (asm)’in bir mecliste, yüz kez şöyle dua ettiğini saydık:
Rabbiğfirli ve tüb aleyye inneke entettevvebül ğafûr
Rabbim, beni bağışla; tevbemi kabul buyur. Kuşkusuz sen tevbeleri çokça kabul buyuran ve günahları çokça bağışlayansın.

Efendimiz (asm) kişiyi cennete ulaştıran “Seyyidü-l İstiğfar” duasını sıkça yapardı

“Seyyidü-l İstiğfar” kulun şöyle demesidir;

اللّهُمَّ اَنْتَ رَبّیِ لاَ اِلَهَ اِلاَ اَنْتَ خَلَقْتَنِی وَ اَنَا عَبْدُ كَ وَ اَنَا عَلَی عَهْدِ كَ وَ وَعْدِ كَ مَا ا سْتَطَعْتُ اَعُوذُ بِكَ مِنْ”

شَرِّ ماَ صَنَعْتُ اَبُو ءُ لَكَ بِنِعْمَتِكَ عَلیَّ وَ اَ بوُ ءُ بِذَ نْبیِ فَغْفِرْ لیِ فَاِ نَّهُ لاَ یَغْفِرُ الذُّ نُو بَ اِلاَّ اَنْتَ“

Allahümme ente Rabbi Le ilehe ille ente halâkteni ve ene abdüke ve ene ale ahdike ve vêğdike mestedağtü euzü bike min şerri me saneğtü ebüüleke biniğmetike aleyye ve ebüü bizenbi feğfirli feinnehü le yeğfiruzzünübe ille ente

(Allah’ım! Sen benim Rabbim’sin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Senin kulunum. Gücüm yettiğince ezelden Sana verdiğim söz ve vaadime bağlıyım. Yaptıklarımın şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetini ve günahlarımı Sana itiraf ediyorum, beni mağfiret buyur. Çünkü günahları ancak Sen ba­ğışlarsın.

Resulullah (asm):

“Kim bu duayı sevap ve faziletine kalben inanarak gün­düz okur da, o gün akşama varmadan ölürse o cennet ehlindendir. Kim de bu duayı, sevap ve faziletine kalbiyle inanarak gece vakti okur da sabaha çık­madan ölürse, o da cennet ehlindendir.” buyurdu.

Sevgili dua dostlarım  paylaştığım istiğfar duaları sık sık okumanız ve paylaş düğmelerine basarak paylaşmanız dileğim ile.

İstigfar dualarını buradan okuyabilirsiniz.

Bagimliliklardan Kurtulmanin Yolu

  Bağımlıklardan kurtulmak mümkün öncelikle tıbbın psikolojinin bilinçaltının yardımıyla ve İslamı anlayarak