En Guzel Hazine Dualar Sureler Zikirler

Hakkimda


Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla başlarım.

Dualar Hazinesi' ni yazmayı vesile kılan Rabb'ime verdiği lütuftan dolayı hamdü senalar olsun.
Beni benim anlatmamın veya bir insanın tarif etmesinin hiç bir anlamı yok. İnşallah Rabbim benim hakkımda o iyi bir kulum,Zehra'dan razıyım,o sevdiğim razı olduğum bir kulum desin,bunu isteyen bir insanım. Dualar Hazinesi' ni yazma amacım da bu.
Dualar Hazinesi' ni yazan Zehra sadece aracıdır,vesiledir,lütuf ve rahmet tamamen Allah'ındır.
İslam,Kuranı Kerim,dua,zikir,salih ameller,iyilik bu dünyadan giderken yanımızda götüreceğimiz tek büyük hazine. 
Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Allah bizlerden mükemmellik beklemez. Hataları olan kullarız. Önemli olan hatasız olmak değil,hatalarını fark edip,içten bir şekilde Allah'tan af dileyip,O'na layık bir kul olmaya çalışmak. Bu yolda bize yardımcı olacak olan elimizdeki hazine;Kuranı Kerim ve Kuranı Kerimin yeri duvar değil ellerimiz. Onu kendi dilimizde okumak anlamını idrak etmek bu dünyamızı da ahiretimizi de güzelleştirecek. OKU. Kuranı Kerimi okuyup,anlayıp,ona göre amel etmeyi nasip etsin bize Rabbim inşallah.
Hiçbir şey için geç değil. Yaşın kaç olursa olsun,geçmişinde ne yaptınsa yapmış ol yeni bir başlangıç yapabilirsin. Allah'a doğru bir adım at O sana on adım gelir. Pes etme,doğru yola girdiğinde sınavın zorlaşacak. Dertlerin artacak,her şey ters gitmeye başlayacak,insanlarla sınavın zorlaşacak. Yeri gelecek dünyada yapayalnız kalacaksın. O zaman anla ki o an her şeyin değişeceği an. Yolundan şaşma,ibadete duaya devam et. Allah sana yeter,Allah'ın dostluğunu kazanmak için tevekkül,şükür ve sabır gerek. Allah yolunda sınav zor olur,ödülü büyük olan her şeyin sınavı zordur. Ama o sınavı geçtiğinde ödülü de büyük olur. Bu yol dua,temiz kalp,iyilik,salih ameller ve ibadetle geçilir. 
Dünya bir sınav yeri. Bu dünyamız için de dua etmeliyiz. Bu dünyada da ahirette de mutluluğu yaşayabiliriz. Bunun için elimizde büyük bir hazine var. DUA. Her an dua edelim.
Sevgili dua dostlarım2013 yılından beri birbirimizin yüzünü görmeden,tanımadan çok şey paylaştık,acılarımızı sevinçlerimizi paylaştık birbirimiz için dua ettik. 14 milyona yakın kişi bu siteyi tıklayıp dua okudu. 77 bine yakın kişi facebook sayfamızdan takip etti. Hamd olsun Allah'a her yeni gün aramıza yeni kişiler katılıyor. Kendiniz için dua ederken dualar hazinesi dostlarınızı ve beni de duanıza katmayı hatırlarsınız inşaAllah.
Dualar Hazinesini satın almak isteyenler oldu hepsinin amacı ticari olarak kullanmaktı, hayır dedim. Maalesef son iki yıldır benim sitemden aynı yazılarımı birebir kopyalayarak onlarca site kurmuşlar. Bunları fark ettikçe kopyaları gördükçe gerekli yerlere şikayet ediyorum.İnsanlar neden böylesine hırsızlık aç gözlük ve emeğe saygısızlık yapıyor anlamıyorum. Bir tane yazıyı da değil tüm yazıları aynen kopyalamışlar.Sitemden yazılarımın kopyalanması yasaktır. Kaynak göstererek dualar hazinesi paylaş düğmeleri ile paylaşım yapılabilir. Ama web sitesi sahipleri dualar hazinesi web sitemi kaynak olarak göstermeden yaptıkları kopya web sitelerini şikayet edeceğimi buradan bildiriyorum ve onlara hakkımı helal etmiyorum.
Allah dualar hazinesi dostlarımızdan takipçilerimizden razı olsun. Rabbimize layık kullar olalım inşallah. Rabbim bizlere dinde sebat etmeyi ve imanla ölmeyi nasip etsin inşallah. Gönlünüzden geçen tüm dualarınız hayırlısıyla kabul olsun inşaALLAH.
Selam ve dua ile, 
Zehra


Bu Blogda Ara

Translate

Bumerang - Yazarkafe