Allah'ım Seni Çok Seviyorum

aşk
Dedim: Çok yalnızım.
Dedin: ... 
فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186


Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedin: 
وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَدُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ 
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205 
 Dedim: Bu da senin yardımını ister
Dedin: 
أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH' ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin: 
وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْإِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90 
Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım? 
Dedin:
أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِALLAH' ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH' ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.  Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Dedin: 
اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِالتَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3. Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım ?
Dedin: 
إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53. Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın ? 
Dedin: 
وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ ALLAH' tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.
Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH' ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum. 
Dedin: 
إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَŞüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim. 
Sen de 
أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ 
'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.
 Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim? 
Dedin: 
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا(41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّيعَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِوَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا 
Ey inananlar! ALLAH' ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43.
 
KENDİ KENDİME DEDİM: ALLAH' IM SENİ ÇOK SEVİYORUM.
Tüm dünya beni sevmesin ama yalnızca Allah sevsin, O bana yeter. Tüm dünya bana karşı olsun ama Allah yanımda olsun. O bana yeter. Ne malım ne mülküm olmasın yalnızca Allah'ın rızasını arzulayarak yaşayayım, O bana yeter. Cennete razı olmuş kullarından biri olarak gireyim, O bana yeter. Allah'ım seni çok seviyorum

Allah'ım sevdiğin, razı olduğun kullarından olmam için bana yardım et. Amin

Bagimliliklardan Kurtulmanin Yolu

  Bağımlıklardan kurtulmak mümkün öncelikle tıbbın psikolojinin bilinçaltının yardımıyla ve İslamı anlayarak