İman-Nikah Tazelemek İcin Okunacak DuaBu duayı okuyan kimse imanını ve nikahını tazelemiş, yenilemiş olur. Dua şu şekilde yapılır:
’Bütün günahlarımız için:
Estegfirullahellezi la ilahe illa Hüvel-Hayyel-Kayyume ve etubu ileyh. Estagfirullahel-Azimel-Kerimellezi la ilahe illa Hüvel-Hayyel-Kayyume ve etubu ileyh. Tevbete abdin zalimin linefsihi la yemlikü linefsihi mevten ve la hayaten ve la nüşuran. Ve es’elühüt-tevbete vel-mağfirete vel-hidayete lena innehü Hüvet-Tevvabür-Rahim.
Tövbe ya Rabbi! Tövbe ya Rabbi! Tövbe ya Rabbi! Eğer benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan ve diğer azalarımdan bilerek veya bilmeyerek kelime-i küfür, şirk, isyan,hata meydana geldiyse ben onların cümlesine tövbe ettim, pişman oldum, bir daha işlememeye azm-ü Cezmi kast ettim.
Peygamberlerin evveli Hazreti Adem(aleyhisselam) sonuncusu iki cihan serveri Hazreti Muhammed(s.a.v) ve her ikisinin arasında da ne kadar Peygamber gelip gelip geçtiyse cümlesine inandım iman ettim.
Peygamberimiz(s.a.v) Senin tarafından her ne getirip haber verdi ise hepsi haktır ve gerçektir, dilim ile ikrar, kalbim ile tasdik ettim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bagimliliklardan Kurtulmanin Yolu

  Bağımlıklardan kurtulmak mümkün öncelikle tıbbın psikolojinin bilinçaltının yardımıyla ve İslamı anlayarak