Zor Durumdayken Okunacak Dua

dualar

Rabbim benim ve tüm kadın ve erkek müminlerin zorluklarımızı kolaylaştırsın ve bizlere bu dünyada da ahirette de iyilik ve afiyet versin inşallah.

“Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ ze’l-Arşi’l-Mecîd! Yâ Mubdiu, Yâ Muîdu! Yâ Fe’âlun limâ yurîd! Es’eluke bi nurî vechikellezi mele’e erkâne’ arşike ve es’eluke bi gudretikellezî kadderte bihâ alâ halkike ve bi rahmetikellezi vesi’te kulle şey’in lâ ilâhe illâ ente, Yâ Muğîsu eğîsnî, Ya Muğîsu eğîsnî, Ya Muğîsu eğîsnî”

Duanın Türkçe okunuşu:

Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Ey yüce Arşın sahibi! Ey her şeyi hiçten yaratan Mubdi! Ey ölmüş yaratıkları yeniden yaratacak Muîd! Dilediğini yapabilen Allah’ım.

Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nuru hürmetine, bütün yaratıklara gücünün yettiği kudretin ve her şeyi içine alan rahmetin hürmetine… Sana yalvarıyoruz… Senden başka ilah yoktur.

Ey imdat isteyenlerin yardımcısı !Bizim imdadımıza koş ! Ey zorda kalanlara yardım eden ! Bize yardım eyle.

Bu duayı birinci okuyuşunuzda gök kapıları çalınır öyle şiddetli çalınır ki mühim bir hadisin olduğunu melekler anlar.İkinci defa okunduğunda gök kapıları açılır.Üçüncü defa okunduğunda Allahu teala Cebrail aleyhisselam’ı görevlendirir Cebrail a.s şöyle der dua eden falan mü’mini kim kurtaracak talepli melek görevlendirilir ve o melek dua edenin yardımına koşar..

Bagimliliklardan Kurtulmanin Yolu

  Bağımlıklardan kurtulmak mümkün öncelikle tıbbın psikolojinin bilinçaltının yardımıyla ve İslamı anlayarak