Rabbin Senden Kusursuzluk Beklemez

sonsuz aşk

Sevenler seni sendeki bazı özellikler için sevdi, kaşın gözün, en..lerin için, iyi hallerinde sevdiler, yani şartlara bağlı olarak sevdiler.


Onlar seni en düşkün,en hasta,en anlayışsız, yani en insan hallerinle sevmediler. İnsanların istediğini yapmadığında tüm iyiliklerini bir anda unuturlar. 
Allah seni her halinle sevdi, o seni terk etmedi, o seni kötü günlerinde de sevdi, isyan ettiğinde senden vazgeçmedi. Onu unuttuğunda O seni unutmadı.Onun istediklerini yapmadığında bile O seni sevdi. O seni her halinle sevdi. 
Dostların bile senden hatasızlık bekliyor. Oysa Rabbin hata edebileceğini biliyor. Kusurların olacağını ve af dilersen tekrar aynı hatayı yapmazsan bağışlayacağını söylüyor. Affediyor, seviyor. Senden kusursuz olmanı beklemiyor. Aciz olduğunu kabul etmeni söylüyor.Defalarca hata yapsan bile O sana iyilikler veriyor.Bir düşün şükredebileceğin ne çok şeyin var.
Rabbin seni yalnız bırakmaz. Ona şah damarından daha yakınsın. İnsanlar seni zor gününde yalnız bırakır. Rabbin eğer ondan umudunu kesmezsen her zaman yanındadır. Onu hissedersin, sevgisini,merhametini hissedersin.
Rabbin senden umudunu kesmez. Dünyadan vazgeçmen O’na dönmen için sana yollar açar. Yorulduğunda, hayırsızı istediğinde sana yeni kapılar açar.Yeter ki sen görmeyi bil.
İnsanlar seni hayal kırıklığına uğratır, kazık atarlar, sen ne kadar iyi olursan ol, söz verirler sözlerini tutmazlar, sen emek verirsin onlar seni yüz üstü bırakırlar, aldatırlar, nefisleri önceliklidir. 
Rabbin seni yüz üstü bırakmaz.
Rabbin seni küçümsemez.
Rabbin seni sahipsiz ve çaresiz bırakmaz.
Rabbin sana verdiklerini başına kakmaz.
Rabbin seni seviyor.
Rabbin sana kıyamaz.
Rabbin sana karşı anlayışsız değildir.
Rabbin sana KÜSMEZ!
Rabbin senden kusursuzluk beklemez
Yitirdiklerinin hepsini sana iade edeceğine söz veriyor. Bu dünyada sahip olamadıklarının daha iyisini sana sonsuzlukta vereceğine söz veriyor. 
Sen sabret, O’na güven, bu dünyadan vazgeç, O’na inan, Onu sev, Ona her gününde şükret,O sana sonsuz mutluluğu vereceğine söz veriyor.
Selam ve dua ile,
Zehra

Kovulmuş Şeytan’ın şerrinden Allah’a sığınırım.
Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı ile.Allah’ım, yalnız Sana teslim oldum. Yalnız Sana inandım.Yalnız Sana güvendim. Yüzümü yalnız Sana çevirdim. Bana sevgini ve sevgisi Senin katında fayda verecek kimselerin sevgisini nasip et. Amin.

Bagimliliklardan Kurtulmanin Yolu

  Bağımlıklardan kurtulmak mümkün öncelikle tıbbın psikolojinin bilinçaltının yardımıyla ve İslamı anlayarak